Zbavte sa šiat, ktoré ste prerástli

Sme spirituálne bytosti reinkarnované v ľudskom tele a nie ľudské bytosti, ktorým sa tu a tam pošťastí duchovný zážitok.  Používame veci (i šaty) nato, aby sme zakomponovali určitú ich kvalitu (esenciu) do nášho vedomia tak, ako to v daný čas potrebujeme. Ak sa pokúsime naladiť a započúvať sa do jemného hlásku nášho vnútra, určite nám ukáže, čoho sme sa už doplna nasýtili, a  teda nastal čas to poslať ďalej.

Ako zistím, či to čo nosím, odráža moje súčasné JA? Existuje niekoľko zásadných otázok, na ktoré nájdete odpovede v sebe. Ak máte úprimný záujem nosiť iba to, čo Vám skutočne prospieva, vyhraďte si dostatočný čas a pohodu na malý šatníkový dialóg :

 • Cítim sa dobre (v zmysle voľne, ľahko, krásne) keď mám to oblečenie na sebe? 

Ak sa ozýva okamžité jednoznačné hlasité ÁNO, pýtam sa ďaľej :

 • Milujem tie šaty/tričko/sukňu atď.? ♥ Hodí sa mi to? / Sedí mi to?
 • Páči sa mi farba, materiál a strih? ♥  Povznáša ma to alebo je to “len pekné”?
 • Mám dostatok tohto typu oblečenia vzhľadom k mojim potrebám?
 • Naozaj to využívam/ nosím? ♥ Kedy som to mala naposledy na sebe oblečené? 
 • Bez ohľadu na to, ako veľmi mám tie šaty rada, pripomínajú mi aj smutné chvíle?

Maličké upozornenie: Vaša odpoveď sa deje TERAZ VO VAŠOM VNÚTRI . Riaďte sa tým, ako  reaguje Vaše Telo na pokladané otázky v ten daný moment a nepočúvajte myšlienky vo Vašej hlave. Vaše telo je totiž ten napravdivejší barometer. 

Ak sa neozýva jednoznačné ÁNO, ale nastáva akýsi nedefinovateľný zmätok alebo sa objaví NIE, vidíte nejaký dôvod mať v skrini šaty, ktoré nechcete? 

Vaše hlbšie vedomie presne vie, čo v sebe dané šaty nesú a čo vo Vás spúšťajú – a to sa potom odráža v tom, čo žijete navonok. Preto je dôležité zvliecť zo seba to, čím nechcete byť.
Je niekoľko spôsobov ako sa zbaviť nepotrebného šatstva : venovať ho niekomu, vyhodiť do zberných kontajnerov s textilom, darovať na charitu, speňažiť ho predajom na portáloch s bezplatnou inzerciu (už dnes aj prostredníctvom šikovných mobilných aplikácií).

Pokiaľ nemôžete okamžite vyhodiť všetko, čo by ste si želali. Oceňte ponechané šaty za to, že Vám ešte nejakú dobu poslúžia a rozhodnite sa, že hneď ako to bude možné ich nahradíte.

Ešte na záver niekoľko najčastejších kazičov vyššieho zámeru a ako si s nimi hravo poradit :

 • Je to predsa ako nové, škoda je to vyhodiť. ♥ Je to “nové”, pretože ste to NIKDY na seba neobliekli.
 • Bolo to drahé. ♥Keď si to nikdy neoblečiete, bude Vám to iba pripomínať “vyhodené” peniaze.
 • Získal(a) som to bezplatne. ♥ Taktiež Vás to nebude nič stáť sa toho zbaviť.
 • Mám tie šaty už veľmi dlhú dobu. ♥ Zdá sa, že až tak dlho, že ste si ani nevšimli že sa to už stihlo stať nepotrebnou nevyužitou zbytočnosťou.
 • Páči sa mi farba a strih, ale žiaľ materiál nie. ♥ Schybili ste pri nákupe. Poučte sa z toho a ide sa ďaľej (bez tých šiat).
 • Je to príliš krásne na nosenie. ♥Tak aký to má potom význam to držať bez využitia v skrini?
 • Potrebuje to len opraviť (prešiť). ♥ Stanovte si termín dokedy sa to má stať, ak sa to nestane, preč s tým.
 • Určite to znova príde do módy. ♥ Možno áno, ale čakať než sa tá vec niekedy vráti  do módy sa pocitovo nerovná kúpe novej veci, ktorú si hneď s radosťou oblečiete.
 • Jedného dňa si to určite oblečiem.♥ Doteraz ten jeden deň nenadišiel, čiže dokedy sa budete o tom ešte presviedčať?
 • Len si to žiada niečo k tomu dopasovať. ♥ Odložte si takéto veci na spoločnú hromádku a dajte si reálny termín na dokúpenie nových vecí. Ak sa tak nestane, preč s nimi.

Rozhodnite sa pre “šaty na mieru” a zahoďte nepodarky 🙂 Ste to predsa VY, pre koho to tvoríte. Želám veľa úprimnosti k sebe samým!

 Zdroj fotky : Adobe.stock.com

 

 

One thought on “Zbavte sa šiat, ktoré ste prerástli

 1. […] Pokojne si šaty vyfoťte a to, kam ste sa v myšlienkách a pocitoch ubrali pri pohľade na nich si zapíšte alebo niekam uschovajte. Môže Vám to poslúžiť ako taký malý kompas na ceste zbavovania sa toho, čo ste už (pravdepodobne dávno) prerástli fyzicky, emočne, mentálne či spirituálne. O tom,  čo už pre Vás nie je  IN  a čo s tým sa dočítate  v nasledujúcom článku. […]

  Like

Napíšte nám

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s